Martinsky-masáže
Masáže,ktoré majú efekt-masáže,odblokovanie,uvoľňovanie bolesti

O mne

 

      Volám sa Martin a práci maséra sa venujem už niekoľko rokov. Už ako dieťa som vnímal potreby ľudí a  snažil som sa im pomáhať.Samozrejme ako každý,aj ja som v živote prešiel niekoľkými etapami,v ktorých som si napokon uvedomil čomu sa chcem v živote naozaj s láskou a radosťou venovať. Prvý certifikát maséra som získal v r.2010 a odvtedy som pracoval ako masér na klinike.

        Mojimi klientami sú ľudia s rôznymi ťažkosťami-bolesti chrbta,tŕpnutie rúk,bolesti hlavy,tŕpnutie nôh od chrbtice atď. Nie každému sa dá pomôcť  hneď,čo mnoho ľudí očakáva.Ak je telo roky zanedbávané,trvá nejaký čas,kým sa obnovia funkcie svalov a rôzne bloky,ktoré bránia jeho správnemu fungovaniu.Preto ku každému pristupujem individuálne a navrhnem konkrétny postup i  frekvenciu masáží. Touto spoluprácou maséra a klienta dochádza ku tomu správnemu efektu-odstráneniu jednotlivých blokov,bolestí a obnoveniu funkcií pohybového aparátu.  Chcel by som ešte podotknúť jednu vec-ak očakávate pomoc a ten najlepší výsledok z masáží, je dôležité ,aby ste masérov počas masáží a odstránení problému pohybového aparátu nemenili. Masér ,ktorý vás pozná,vie čo práve potrebuje vaše telo . Samozrejme iné to je,ak si doprajete relaxačnú,alebo športovú masáž...teda ak sa nejedná o dlhodobejšiu starostlivosť o Váš konkrétny problém.

      Čo to vlastne masáž je?

Je to prastará metóda uvoľňovania napätia v svalovom systéme,ktorá sa vyvíjala na rôznych kontinentoch,až sa sformovala do dnešných podôb masáží. Podstatou masáže však  je dodať  telu a duši blahodárny pocit uvoľnenia.Jestvuje mnoho druhov masáží. Uvediem aspoň niektoré:

*klasická

*športová

*reflexná

*akupresúrna

*regeneračné masáže/medová,čokoládová,rôzne zoštíhľovacie masáže,lymfodrenáž.../

*Thajská masáž

*Shiatsu

*rôzne techniky masáží-Dornova,Breussova...

 

Nazáver dávam do pozornosti jeden článok,ktorý trefne popisuje náš postoj k sebe samým a našej chrbtici.